Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
“Asshak betekent de regels van het goede leven en van God te volgen [….] Het betekent respect voor al het leven”. Aan het woord is de verhalenverteller Ibrahim Tshibrit in de film ‘Asshak, tales of the Sahara’ van Ulrike Koch.
Koch heeft een schitterend portret gemaakt van de cultuur van de Touaregs in Afrika. Net als haar vorige film ‘Die salzmänner von Tibet’ wordt ‘Asshak’ gekarakteriseerd door adembenemende beelden en een respectvolle benadering.
Het verhaal speelt rond een man op zoek naar zijn kameel. Zijn tocht door de woestijn voert ons langs de Touaregs: de verhalenverteller, de maraboet, een geitenhoedster en de vrouwen die de Imzâd (de eensnarige viool) bespelen.
Koch toont ons een cultuur die doortrokken is van eenvoud, muziek en poëzie en van een vooral oogverblindende schoonheid is.
Regisseur: Ulrike Koch
Scenario: Ulrike Koch
Zwitserland/Duitsland/Nederland, 2004, 110 minuten
Met: El Hadj Ibrahim Tshibrit, Schilen Rabidin, Azahra, Nohi Alutinine
RecensiesVolkskrantNRCFilmkrantMovie2movie
LinksOfficiële website
10, 11 en 15 maart
A Real Pain16 maart
A Real Pain17, 18 en 22 maart
Flow23 maart
Flow24, 25 en 29 maart
I’m Still Here30 maart
I’m Still Here31 maart, 1 en 5 april
Hard Truths6 april
Hard Truths7, 8 en 12 april
In Liebe, Eure Hilde13 april
In Liebe, Eure Hilde14, 15 en 19 april
Diamant Brut20 april
Diamant Brut21, 22 en 26 april
When the Light Breaks27 april
When the Light BreaksDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.